نظر: 0 مهر 26, 1400

نحوه انتخاب و خرید میز پذیرش مناسب برای فضای اداری

فضای ورودی و پذیرایی دفتر سازمان شما می‌ بایست در عین سادگی زیبا و جذاب باشد. بازدیدکنندگان شما به محض ورود می‌توانند تحت تأثیر فضایی قرار گیرند که شما برای دفتر خود طراحی کرده اید. در این مقاله ما به نکات مهم خرید میز پذیرش خواهیم پرداخت ، بنابراین برای مطالعه بیشتر در مورد خرید پذیرش حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پس از این برخورد مسئول پذیرش شما می‌تواند به طور شایسته به آن‌ها کمک کند و تصویر نخستین بسیار ماندگاری در ذهن مخاطب ایجاد کند. از ان جایی که نحوه‌ی سازمان دهی فضای اداری در ورودی سازمان شما می‌تواند تا مدت‌ها بر قضاوت مشتریان و بازدیدکنندگان بر برند شما تاثیر بگذارد.

انتخاب و طراحی ورودی یک سازمان همیشه فراتر از حد تصور می‌تواند بر برآیند رفتاری و آینده‌ی قرار دادی و جذب مشتری یک سازمان تاثیرگذار باشد.
بنابراین چه یک شرکت بزرگ با یک دفتر جدید و چه یک استارتاپ در حال رشد باشید، باید در نحوه انتخاب میز و صندلی پذیرش خود هوشمند باشید، زیرا برای انجام درست کار باید هم زیبا و کاربردی باشد.

میز پذیرشزیبایی در انتخاب میز پذیرش برای فضای اداری

فضای پذیرش چهره حقیقی محل کار شماست. این همان چیزی است که بازدیدکنندگان شما با اولین بار حضور در آن فضا به قضاوت آن می‌نشینید. فضای اداری و فضای پذیرش باید اعتماد، حرفه‌ای بودن و موفقیت را برای مشتریان القا کند.

اندازه مناسب

یک قانون سریع این است که اندازه میز پذیرش را متناسب با محل پذیرایی خود انتخاب کنید. بسیار ساده است اگر فضای کمی دارید، یک میز کوچک تهیه کنید. اگر فضای زیادی دارید، یک میز بزرگ تهیه کنید. اگر فضای وسیعی با سقف بلند دارید، میز پذیرایی با اندازه مناسب تهیه کنید.

میز پذیرش

یادمان باشد در فضای اداری همه چیز در مورد ایجاد تعادل است. میز پذیرایی شما باید اولین چیزی باشد که بازدیدکنندگان شما می‌بینند و به آنجا می‌آیند در حالی هنوز فضای اداری شما برای آن‌ها شناخته شده نیست.

اندازه میز پذیرش شما نیز بستگی به تعداد ورودی سازمان شما به صورت روزانه دارد که قصد استخدام آن‌ها را دارید یا برعکس. بسته به میزان شلوغی دفتر شما، پذیرنده (بازدیدکنندگان) شما باید فضای کافی برای همه کارهای خود داشته باشند.

همچنین بخوانید : راهنمای خرید میز اداری مدرن و مناسب

شکل و محل مناسب

همان مکانی که شما تصمیم می‌گیرید میز پذیرش خود را در آن جا قرار دهید می‌تواند شکل میز پذیرش شما را انتخاب کند. به عنوان مثال، میزهای پذیرایی که در مرکز لابی قرار دارند معمولاً گرد هستند، در حالی که میزهای نزدیک به دیوار خمیده یا مستطیل شکل هستند.

ویژگی‌ های مهم در خرید میز پذیرش

میز پذیرش می‌ بایست مانند سایر تجهیزات اداری و سازمانی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی باشد. این ویژگی‌ ها می‌ بایست مطابق با استاندارد های مشخص در نظر گرفته شود از این رو پیش از خرید میز پذیرش می‌بایست به موارد زیر توجه کنید:

  • ارگونومی میز پذیرایی
  • فراهم آوردن فضای کافی
  • طرح شگفت‌انگیز
  • انتخاب ارتفاع مناسب
  • ذخیره‌سازی مناسب

همچنین بخوانید : خرید میز اداری ارزان

نتیجه گیری

بنابراین طراحی میز پذیرایی شما باید ارزش‌های کسب و کار شما را به شیوه‌ای حرفه‌ای و مشخص منتقل کند. اعم از خدمات، شفافیت، تعهد یا تنوع، میز کار پذیرش در سازمان شما و پذیرشگر شما باید تجربه‌ای را برای بازدیدکنندگان ایجاد کنند که از آن لذت ببرند.

همچنین از خاطر نبرید که میز کار شما چگونه با دکوراسیون فضای اطراف و ماهیت تجارت متناسب خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب