نظر: 0 آبان 27, 1399

5 پیامد و عوارض ناشی از نشستن روی صندلی اداری نامناسب

صندلی اداری نامناسب چه آسیب‌هایی در پی دارد؟ به صورت کلی می توان گفت که 5 نتیجه نشستن روی صندلی اداری نامناسب مربوط به حالت نشستن و قرارگیری بر روی صندلی ، خستگی و درد سر و گردن و عضلات پشت و کمر است. ما ساعت های طولانی را روی صندلی اداری خود پشت میز اداری برای انجام امور روزمره می‌گذرانیم. طبق آماری که موسسات تحقیقاتی معتبر منتشر کرده‌اند ، به صورت میانگین 7709 روز از طول عمر یک انسان به حالت نشسته می‌گذرد. از این رو اگر بخواهیم میزان ساعات کاری را نیز به آن بیافزایم به آمار حیرت انگیزی بر می‌خوریم از این روست که انتخاب صندلی اداری مناسب بسیار مورد اهمیت است. به نوعی می‌توان گفت داشتن صندلی اداری خوب امری حیاتی برای ادامه‌ی کار سالم و درست است.

انتخاب صندلی اداری مناسب

انتخاب صندلی اداری مناسب

5 نتیجه نشستن روی صندلی اداری نامناسب

1)صندلی اداری نامناسب می تواند گردش خون را ضعیف کند

شاید باور کردن این موضوع بسیار سخت باشد اما یک صندلی اداری می‌تواند بر جریان خون شما موثر باشد. صندلی اداری نامناسب می‌تواند میزان گردش خون شما را کاهش دهد. اگر صندلی اداری شما به درستی تنظیم نشده باشد و یا فضایی خوب و راحت برای پاها و کمرتان ایجاد نکند می‌توان باعث کاهش میزان گردش خون لازم در شانه ها، مهره‌ها، پشت و گردن شود.

مطالعات گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است. در تعدادی از این تحقیقات میزان این افت فشار خون گاهی تا ۹۰٪ هم در آن‌ها تخمین زده شده است. مجله‌ی فوربس در مدعی شده است که: “افت سریع آنزیم لیپاز در گردش خون، یکی از علائم بسیار ساده‌ی آن است”. اگر شغل شما به نشستن طولانی مدت نیاز دارد، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در شما بسیار بیشتر است. شما می‌توانید با ورزش منظم در مقابل این خطرات اقدامی ایمن را انجام دهید اما کارتان را نمی‌توانید تغییر دهید پس می‌بایست صندلی اداری مناسب خریداری نموده و آن را استفاده کنید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که ما روزآنه مدتی را نیز بر صندلی‌های دیگری در خانه، کافه و… خواهیم نشست.

۲) افزایش چربی بدن

ساعات طولانی نشستن روی صندلی اداری نامناسب باعث‌عدم تحرک کافی در بدن شما می‌شود. کمبود حرکت و عمل طبق گزارش‌های واشنگتن پست، «پانکراس انسولین تولید می‌کند، هورمونی که گلوکز را برای انرژی به سلول می‌رساند. اما سلولهای عضلات بیکار به راحتی به انسولین پاسخ نمی‌دهند، بنابراین پانکراس بیشتر و بیشتر تولید می‌کند، که می‌تواند منجر به دیابت و بیماری‌های دیگر شود. یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داد که کاهش پاسخ انسولین پس از فقط یک روز نشستن طولانی مدت وجود دارد». پس در انتخاب صندلی اداری سعی کنید حداکثر وسواس و دقت را به خرج دهید.

۳) کاهش تمرکز یکی از علائم استفاده از صندلی اداری نامناسب است

صندلی اداری نامناسب، به عنوان مثال صندلی فاقد تکیه گاه و پشتی مناسب، ممکن است باعث‌عدم تمرکز شود زیرا ناراحت بودن باعث حواس پرتی شما می‌شود. شما در نهایت وقت بیشتری را صرف تلاش برای یافتن وضعیتی راحت برای بدن خود  و تنظیم مجدد موقعیت خود می‌کنید. این موضوع علاوه بر کاهش میزانم کارایی و عملکرد شما می‌تواند باعث نارضایتی شما از محل نیز گردد.

۴) افزایش خستگی در هنگام استفاده از صندلی اداری نامناسب

وقتی ستون فقرات شما در یک راستا نباشد، بقیه عضلات باید برای جبران کمک به شما قائم شوند. این می‌تواند منجر به افزایش خستگی و درگیری شما شود. خستگی ناشی از استفاده از صندلی نامناسب و نبود تکیه گاه می‌تواند از رسیدن خون و اکسیژن تازه به مغز جلوگیری کند و در نتیجه بهره وری شما کاهش یابد. شما در زمان زودتری نسبت به استفاده از صندلی اداری مناسب خسته می‌شوید. امکان ایجاد بدخلقی و مشکلالت دیگر نیز برای شما وجود دارد.

انتخاب صندلی اداری مناسب

انتخاب صندلی اداری مناسب

۵) مشکلات گوارشی ارتباط مستقیم با صندلی اداری دارد.

یکی از حقایق اثبات شده و اما باور نکردنی که در هنگپام خرید صندلی اداری مناسب می‌بایست به آن دقت کنید این است که صندلی اداری نامناسب می‌تواند منجر به سوهاضمه برای کاربر گردد. همان طور که می‌دانید هضم قضا به صورت پیوسته در حفظ و سلامت بدن نقش اساسی دارد. غذا در صورت هضم درست  می‌تواند میزان انرژی خود را به خوبی وارد جریان خون نماید و به طبع آن کلیه اجزای بدن از نفع آن بهره‌مند گردند اما این در ساعات اداری زمانی برای شما کاربرد دارد که صندلی اداری شما مناسب باشد. یک انتخاب نامناسب روند تبدیل تغذیه به انرژی مورد نیاز برای بدن را کند می‌کند و این می‌تواند آسیب‌هایی جدی را به سیستم گوارش شما وارد کند.

پیشنهاد ما

در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری نظیر صندلی اداری، میز اداری و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب