نظر: 0 دی 28, 1400

نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری

نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری چیست و آیا تا کنون فکر کرده‌اید که کدام یک از این ترفندها و نکات می‌توانند برای شما مفید باشند؟ با ما همراه باشید. چه سال‌ها از کار شما در یک دفتر اداری گذشته باشد یا در حال راه اندازی دفتر اداری جدید باشید، مبلمان اداری مورد استفاده برای محل کار بسیار مهم است. با این حال، یکی از مواردی است که اغلب در لیست اولویت نادیده گرفته می‌شود روش‌های خرید مبلمان اداری یا همان نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری است. . به خاطر داشته باشید که کارکنان شما باید از محیط کاری خود خوشحال باشند تا نتیجه خوبی را در عملکرد و بالا رفتن بهره وری سازمانی بتوانید مشاهده کنید.
شاید باورپذیر نباشد اما تجهیزات اداری و مبلمان اداری یک سازمان، کمک زیادی به دستیابی به سطح بالایی از موفقیت و شادی می‌کند. هنگام تصمیم به خرید مبلمان اداری، لازم است نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری را با دقت در نظر بگیرید. رعایت این نکات به شما کمک می‌کند تا با توجه به بودجه و نیاز خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

کدام نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری مهم هستند؟

ابتدا، باید پیش از خرید مبلمان اداری، در مورد موارد خاصی که برای عملکرد فضای اداری شما بسیار حیاتی هستند تصمیم بگیرید و حتی پیشتر از این‌ها، آشنایی خوبی با آن‌ها داشته باشید. اولویت‌بندی نیازهای خود برای به دست آوردن هر آنچه که می‌خواهید و نیاز دارید را بشناسید و تلاش کنید به آن چه در ذهن شما نشانی از ساختار و دکوراسیون اداری را دارد، تهیه و جزو نیازمندی‌های خود بگذارید. انتخاب مبلمان باید مدرن و شیک باشد، زیرا اکثر محیط‌های کاری از نظر بصری و در نظر مشتریان می‌توانند برای همکاری و توسعه کار جذاب باشند. این دقیقا همان نقطه‌ای است که نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری می‌توانند به ما کمک کنند.

شناخت فضای اداری

شما باید فضای اداری در اختیار خود را تجزیه و تحلیل کنید و به دنبال آن مبلمان اداری بروید که مناسب شما است. خرید مبلمان غیر ضروری فضای بیشتری را در دفتر کار شما اشغال می‌کند و در عین حال هیچ ارزش افزوده‌ای ندارد. شما باید مبلمانی را انتخاب کنید که بیشترین کارآیی را داشته باشد و بیشترین بهره را به فضای اداری بدهد. نکته‌ی دیگر این است که از خرید اقلام غیر ضروری خودداری کنید زیرا فضای اداری و دکوراسیون شما را ناشیانه جلوه می‌دهد. به صورت کلی می‌توان گفت مبلمان باید کاملاً در فضا جا بیفتد و خیلی بزرگ یا کوچک نباشد.

فضای ذخیره‌سازی

اگر نیاز به نگهداری اسناد، پرونده ها، صورتحساب‌ها و سایر موارد مانند اینها را دارید، مبلمان را با کشوها و فضای ذخیره‌سازی بیشتری خریداری کنید. هنگامی که می‌خواهید موارد و اسناد حساسی مانند سوابق بانکی را ذخیره کنید، مطمئن شوید که فضای ذخیره‌سازی شما ایمن است. برای این کار می‌توانید مبلمانی مانند میز تحریر و کابینت‌های مجهز به سیستم قفل را در نظر بگیرید.
به مبلمان کاربردی و ایمن‌تر اولویت بدهید
آیا تصمیم گرفته‌اید میزهای نامتناسب، صندلی‌های اداری نامرتب و کمدهای بایگانی قدیمی را عوض کنید؟ اطمینان حاصل کنید که مواردی را انتخاب می‌کنید که هم ایمن و هم کاربردی هستند. از آنجایی که قرار است مبلغ قابل توجهی را برای مبلمان هزینه کنید، باید نکات و ترفندهای خرید مبلمان اداری را در ذهن خود داشته باشید.
• به غیر از میز بزرگ چوبی و صندلی‌های سبز لیمویی، آیتم‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. مراقب انعطاف پذیری، ایمنی و بهره وری مبلمان باشید
• فروشنده‌ها و ارائه دهندگان خدمات مبلمان اداری را پس از انجام برخی تحقیقات انتخاب کنید زیرا همه آن‌ها، مبلمان اداری مورد نظر شما را ارائه نمی‌دهند. مطمئن شوید که آن‌ها بدون افت کیفیت، تخفیف مبلمان اداری را تحویل شما می‌دهند.
• مبلمان را با قابلیت تنظیم بالا خریداری کنید زیرا راحتی و سلامت کارمند را افزایش می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب