نظر: 0 آبان 8, 1400

معیارهای خرید میز کنفرانس مدرن

خرید میز کنفرانس مدرن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ۳۵ درصد از زمان کاری مدیران شرکت‌ها در جلسات سپری می‌شود. اما این جلسات در چه فضایی برزار می‌شوند؟ تجهیزات مناسب این فضا چیست؟ قطعا اولین تجهیزی که به نظر می‌رسد می‌تواند برای یک فضای اداری و جلسات مداوم مناسب باشد، میز کنفرانس است.

خرید میز کنفرانس مدرن برای جلسات ضروری است زیرا تصور نشستن و گذراندن ساعت‌ها پشت میز و صندلی غیر استاندارد برای انجام مذاکرات مهم و جلسات تقریبا غیر ممکن است. به همین خاطر تلاش بسیاری برای خرید میز کنفرانس مدرن و مناسب در اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها صورت می‌گیرد.

اما پس از جستجو و بررسی محصولات مختلفی که می‌توان آن‌ها را در اتاق کنفرانس مورد استفاده قرار داد می‌بایست به چند نکته‌ی کلیدی توجه کنیم. با تا بررسی نهایی این نکات همراه باشید.

صندلی اداری و میز اتاق کنفرانسپنج نکته در انتخاب و خرید میز کنفرانس مدرن

همان گونه که گفتیم مدیران سازمانی زمان زیادی را در طول کار اختصاص به جلسات می‌دهند. این جلسات ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت به طول بی‌انجامد به همین خاطر ایجاد شرایطی در اتاق کنفرانس برای آن‌ها که بتوانند بیشترین کارایی، بهره وری و تمرکز را داشته باشند، امری ضروری است.

اما سوالی که در این بخش مطرح می‌شود این است که «با وجود طرح‌ها و اندازه‌های مختلف میز کنفرانس مدرن، کدام مناسب است؟» با ما تا انتهای این متن همراه باشید تا جواب کامل و جامعی برای این سوال و سوالاتی از این دست داشته باشید.

1. فضای در اختیار

ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از خرید هر گونه تجهیزی برای سازمان خود ابتدا فضای اداری خود را به خوبی بررسی کنید. بررس فضای اداری به شما دید کلی را می‌دهد که کدام یک از انواع مبلمان اداری و در این بخش علی الخصوص میز کنفرانس برای فضای شما مناسب است.

شناخت فضا به شما کمک خواهد کرد که دسترسی‌ها را بدانید (دسترسی به سیستم‌های ارتباطی، صوتی، تصویری، برق و اینترنت)، جابه جایی افراد در سالن کنفرانس و میزان فضای در اختیار برای ایجاد و نصب فناوری‌های نوین نظیر ال سی دی ها، تابلوهای الکترونیک و… را در نظر بگیرید.

2. نحوه‌ی نشستن

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که می‌بایست هنگام تجهیز اتاق کنفرانس مورد بررسی قرار گیرد تا به خرید درست و مناسب بی‌انجامد، صندلی اداری و نحوه‌ی نشستن افراد است.

قطعا فردی از مدت زمان جلسات دراتاق کنفرانس آگاه نیست اما در خرید تجهیزی به مانند صندلی اداری که کاربر به صورت مستقیم با آن درگیر است، می‌بایست نکاتی را رعایت کرد که عبارت هستند از:

 • ارگونومی صندلی اداری
 • چرخ دار بودن
 • تنظیم ارتفاع
 • داشتن بازوئی صندلی
 • نشیمن گاه مناسب

3. دسترسی به منبع نور، الکترسیته و اینترنت

شما نمی‌توانید یک فضای اداری را به عنوان اتاق کنفرانس در نظر بگیرید اما به فمر سیستم صوتی، برق، نت و… آن نباشید. پس بهتر است پیش از خرید میز کنفرانس مدرن برای سازمان خود اقدام به آماده‌سازی فضا نمایید. آماده‌سازی فضا می‌تواند به شما ایده‌ی لازم و کافی را برای بهبود وضعیت بصری و کاربردی اتاق کنفرانس در اختیار قرار دهد.

صندلی اداری و میز اتاق کنفرانس4. زیبایی شناختی در طراحی

مبلمان اداری در سبک‌ها و طراحی‌های مختلفی وجود دارند در نتیجه می‌توان گفت در میز کنفرانس نیز همین سبک‌ها وجود دارند. میزهای کنفرانس به اشکال مختلفی در حال حاضر در بازار وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میز کنفرانس دایره‌ای
 • میز کنفرانس مستطیلی
 • میز کنفرانس مربعی
 • میز کنفرانس قایقی شکل
 • میز کنفرانس ال شکل
 • میز کنفرانس یو شکل

خرید هر کدام از این میزهای کنفرانس با توجه به سنجش شرایطی که تاکنون در مورد خرید میز کنفرانس مدرن اداری گفته شده است، می‌تواند صورت پذیرد.

5. هزینه و ضمانت نامه

پیش از تصمیم‌گری در مورد خرید میز کنفرانس اداری مدرن بهتر است دو موضوع را در نظر بگیرید که عبارت‌اند از:
بودجه
بودجه میزان هزینه‌ای را که شما می‌توانید برای خرید میز کنفرانس اداری داشته باشید را مشخص می‌کند. علاوه بر این مشخص بودن بودجه می‌تواند بازه‌ی قیمتی برای خرید میز کنفرانس مدرن را برای شما شفاف‌تر کند.
ضمانت نامه
وجود ضمانت نامه می‌تواند کیفیت مبلمان اداری خریداری شده و میز کنفرانس را تضمین کند و به شما اطمینان از جنس و کیفیت و حتی تعمیر و نگهداری کالا بدهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب