دنیا بدون موسیقی چگونه خواهد بود؟ اگر بخواهیم کمی فکر کینم متوجه خواهیم شد که ما در بسیاری از موراد مویقی گوش می‌دهیم در حین سخت‌ترین تمریناتمان و یک نوبت بعد از کار با دوستان به آن گوش می‌دهیم. این چیزی است که همه ما می‌توانیم در مورد آن توافق داشته باشیم، یا اینطور به نظر می‌رسد… اما آیا در طراحی فضای اداری می‌توان به استفاده از موسیقی در دفتر اداری فکر کرد؟

طراحی فضای اداری و استفاده از موسیقی

کمی شاید سخت باشد زیرا وقتی نوبت به پخش موسیقی در دفتر می‌رسد، خطوط کمی قرمز خود نمایید می‌کنند و گاردها و مخالفت‌ها شروع می‌شوند. برخی از کارمندان گوش دادن به آخرین آهنگ‌ها را کاملاً انگیزشی می‌دانند، و برخی دیگر فکر می‌کنند که دقیقاً برعکس است: یک حواس‌پرتی ناخواسته. جالب اینجاست که برخی از محل‌های کار اصلاً اجازه پخش موسیقی را نمی‌دهند.
برای حل این بحث، ما در بینو یک نظرسنجی انجام دادیم تا متوجه شویم مردم چه احساسی نسبت به پخش موسیقی در دفتر دارند. از کارمندان پرسیدیم که ترجیحات آن‌ها چیست، چه کانال‌های رادیویی پخش می‌کنند، و آیا این کار باعث تقویت روحیه می‌شود یا خیر. برای کشف اینکه آیا گوش دادن به آهنگ‌ها واقعاً نتایج مناسب دارد تا انتهای این گزارش همراه ما باشید.

بازی کردن یا بازی نکردن؟

شنیدن موسیقی که از بلندگو (یا رادیو) روی میز شما پخش می‌شود می‌تواند نقطه برجسته روز کاری شما باشد یا برای برخی کاملا برعکس. بیش از نیمی (۵۴٪) از کارمندان طرفدار موسیقی در دفتر هستند، اما باید به خاطر داشته باشیم که برخی از کارمندان فقط می‌خواهند در سکوت کامل کار کنند و این اشکالی ندارد. در واقع، از هر ده نفر (۱۱٪) یک نفر از موسیقی‌ای که در دفتر پخش می‌شود متنفر است.
علاوه بر اینکه موسیقی به عنوان انگیزه‌ای برای سخت‌تر کار کردن عمل می‌کند، می‌تواند سکوت را پر کند، به طوری که ۴۲٪ از مردم بیان می‌کنند که دلیل تمایل آن‌ها به گوش دادن به موسیقی در محل کار به همین دلیل است.

ممنوعیت موسیقی در فضای اداری

به هر شکلی که در مورد آن احساس می‌کنید، خوب است که این گزینه را داشته باشید و درباره آنچه برای سازمان و تیمتان مناسب است صحبت کنید. اما ۶۱ درصد از ادارات حتی به کارمندان خود اجازه نمی‌دهند موسیقی با صدای بلند پخش کنند! شنیدن این موضوع کاملاً تعجب‌آور است، به ویژه از آنجایی که ۳۵٪ از آن افراد ادعا کردند که به سطح بهره وری آن‌ها و در نتیجه عملکرد کلی آن‌ها در محل کار کمک می‌کند.

هیجان و پخش موسیقی در دفتر

بسیاری از کارمندان وقتی روی صندلی اداری خود فرو می‌روند از صدای موسیقی لذت می‌برند زیرا به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا کار خود را با سرعت انجام دهند. و از ۳۹ درصد کارمندانی که می‌توانند بنشینند و از موسیقی که در دفترشان پخش می‌شود لذت ببرند، رادیو به عنوان منبع مهمی (۴۲ درصد) ذکر شده است.
دفاتری که به موسیقی اجازه می‌دهند آزادانه جریان یابد، یک رادیو کاری یا یک بلندگوی هوشمند را برای استفاده ارائه می‌دهند، که لیست‌های پخش شخصی را کارمندان می‌توانند در آن برای شنیدن بگذارند.

آماده باش به طراحان دکوراسیون اداری

اکنون که دورکاری تمام وقت در حال کاهش است و دفاتر به حالت «عادی» جدید بازگشته اند، باید به یاد داشته باشیم که هر کارمند متفاوت است و روش‌های متفاوتی برای برخورد با کار خواهد داشت. همه افرادی که وارد دفتر می‌شوند باید مورد توجه قرار گیرند – چه کسی که فقط می‌تواند با موسیقی پس زمینه کار کند یا کسی که نمی‌تواند روی آن تمرکز کند.
به همین دلیل، سازمان‌ها باید با ایجاد فضاهای آرام برای کارمندان به سلایق کاری آن‌ها احرتام بگذارند. زیرا با توجه به وضعیت کاری در صورت برآورده نشدن نیاز آن ها، به راحتی تغییر شغل را در بین آن‌ها خواهیم دهید. ریشه کن کردن موسیقی به طور کلی می‌تواند بر سلامت روان افراد تأثیر منفی بگذارد، اما نادیده گرفتن کسانی که آن را منحرف کننده می‌دانند نیز ناعادلانه است. بنابراین، یافتن یک روش مناسب می‌تواند بسیار ضروری باشد.

اجماع عمومی

به طور کلی، به نظر می‌رسد مردم عاشق گوش دادن به موسیقی در محل کار هستند. بنابراین، شرکت‌ها باید واقعاً به دنبال گنجاندن این مورد در سیستم اداری خود باشند (اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند)، زیرا مزایای زیادی به همراه دارد. و برای کسانی که محیط ساکت‌تری را ترجیح می‌دهند، این چیزی است که باید توسط مدیریت مورد بحث و بررسی قرار گیرد. به هر حال، یک اندازه برای همه مناسب نیست و سازمان‌ها باید آن را درک کنند.

نتیجه گیری

برای پخش و ایجاد سیستم پخش موسیقی در فضای اداری خود می‌توانید با ما در بینو تماس بگیرید. طراحی دکوراسیون اداری برای پخش موسیقی بسیار مهم است. بنابراین اگر نیاز به طراحی فضای اداری به صورت مدرن و همپای شرکت‌ها و سازمان‌های مدرن دارید بهتر است با ما در بینو تماس بگیرید. ما با بیش از ده سال سابقه در تهیه مبلمان اداری و دکوراسیون اداری می‌توانیم به شما کمک کنیم. علاوه بر این تمامی مشاوره‌های حضوری و تلفنی ما به مشتریان به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. پس منتظر شما هستیم.

به این مطلب امتیاز دهید