نظر: 0 مهر 16, 1399

آیا نیاز به باز طراحی مبلمان اداری و فضای اداری داریم

نرخ رشد فناوری در چند دهه ی اخیر نسبت به گذشته افزایش چشم گیری داشته است. افزایش ارتباطات، منجر به تبادل تجربیات و علوم مختلف شده است. علوم جدید پدید آمده انتظارات را در تمامی بخش‌ها دگرگون ساخته است. نیروی کار طبق همین روال دچار تغییر نگرش شده است و خواسته‌هایش دچار تغییر شده اند. همچنین در مقابل انتظارات کارفرما نیز دچار تحول عطیمی گشته است. دگرگونی‌های ایجاد شده به جنبه‌های دیگر نیز نفوذ کرده است. در حال حاضر شاهد انقلابی در طراحی داخلی و مبلمان اداری بوده‌‌ایم که از مهمترین آن‌ها می‌توان به دفاتر اداری آزاد و مشترک بین بخش‌های مختلف اشاره کرد.

در متن پیش رو ما به چند نمونه از دفاتری که در آینده بیشتر از آن‌ها خواهید شنید و شاید در آن‌ها مشغول به کار شوید را معرفی خواهیم کرد.

طراحی داخلی و مبلمان اداری دفاتر مدرن چگونه است؟

طراحی  فضای داخلی و مبلمان اداری

طراحی داخلی و مبلمان اداری در حال حاضر با توجه به تاثیراتی که بر روی افراد سازمان دارد به یک علم تبدیل شده است. علمی که می تواند باعث افزایش کارایی و عملکرد کارمندان شود. آنچه برای مبلمان اداری در حال حاضر مهم است بالابردن هرچه بیشتر کارایی و عملکرد کارمندان است. کارمندان ستون  و ارزشمندترین دارایی یک سازمان هستند. از این رو طراحی داخلی و مبلمان اداری در یک سازمان می بایست به گونه ای باشد که ان ها از هر نظر احساس راحتی داشته باشند.

طراحی داخلی و مبلمان اداری در دفاتر ارگانیک

آیا تا به امروز اصطلاح دفاتر ارگانیک را شنیده اید؟ اگر حتی آن را نشنیده باشید این احتمال که تاکنون برخی از اجزا آن را مورد استفاده قرار داده باشید وجود دارد. به صورت کلی یک دفتر ارگانیک به یک محیط کاری اشاره دارد که در آن مراقبت و تدابیر بیشتری برای سازگاری با محیط زیست وجود داشته باشد. رسیدن به چنین مرحله‌‌ای نیازمند یک برنامه ی مدون و طولانی است.

از تحقیق و بررسی برای یافتن منابع ای که مواد قابل بازیافت و کم آلاینده استفاده و یا تولید می‌نمایند تا خرید و جایگزینی آن‌ها یک فرآیند زمان بر اما بسیار تحسین برانگیز است. فارغ این اتفاق‌ها که نیازمند طی شدن یک فرآیند طولانی و بلند مدت می‌باشد. انجام رفتار‌های کوچک سازمانی نیز می‌تواند به ایجاد چنین فضاهایی کمک نماید. به عنوان مثال تفکیک زباله‌ها، مواد دور ریختنی و مواد غذایی می‌تواند به شما این کمک را کند که کمترین میزان آلودگی را وارد محیط زیست کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت تفکیک زباله‌ها در هر سازمانی می‌تواند کسب درآمد باشد. درآمدی که از تفکیک زباله بدست می‌آید شاید به اندازه ی چشم گیری نباشد اما می‌تواند جاذبه ی خوبی باشد برای ادامه‌ی روند.

طراحی داخلی و مبلمان اداری

طراحی فضای داخلی و مبلمان اداری

 نقش صندلی اداری و میز اداری در دفاتر اداری 

با افزایش محبوبیت فضای آزاد بزودی شاهد این خواهیم بود که آن‌ها یک بخش جدانشدنی از دفاتر در آینده‌‌ای نزدیک باشند. برطبق مسائل تجاری مربوط به املاک و مستغلات، فضای آزاد در واقع مناطقی خنثی هستند. این فضاها عموماً شامل طراحی داخلی و مبلمان اداری راحت و آرامش بخش و تعداد کمی سیستم کامپومتری هستند. از این فضاها در مواقع اضطراری می‌توان به عنوان محل جلسات کاری تیمی و توفان فکری استفاده کرد. نقش مبلمان اداری در سازمانی با دکوراسیون فضای باز غیر قابل انکار است. دکوراسیون فضای باز با مبلمان اداری معنا پیدا می کند.

اما این‌ها تمام اهداف این طراحی نیست. همان طور که می‌دانید در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها کارمندانی دارند که نیاز به مکان خاصی برای انجام کار نیستند. آن‌ها بین افراد، دفاتر و بخش‌های مختلف دائماً در حال جنب و جوش و حرکت هستند. این مدل رفتار سازمانی برای آن‌ها به علت موقعیت شغلی آن هاست از این رو چنین فضایی به آن‌ها کمک می‌کند تا احساس دور افتادگی و عدم توجه از سازمان به سمت آن‌ها نرود. به صورت کلی طراحان فضای آزاد می‌گویند: فضای آزاد برای کارمندانی که همیشه پشت میز کار خود هستند، مناسب است. فضای آزاد برای کارمندانی که همیشه پشت میز خود نیستند، مناسب است.

طراحی داخلی و مبلمان اداری

طراحی فضای داخلی و مبلمان اداری

فضاهای مشترک؛ طراحی داخلی و مبلمان اداری

کمی بیشتر از ۴ دهه قبل اگر وارد سازمان و یا اداره‌‌ای می‌شدید با جزیره‌های کوچک از هم جدا شده‌‌ای به وسیله ی پارتیشن اداری روبه رو می شدید که افراد به صورت مدام در حال انجام کار در آن‌ها هستند. این اتاقک‌ها این جازه را به مدیران می‌داد که مسئولیت افراد تحت نظر خود را به خوبی در انجام کار بررسی کنند اما در این سال‌ها این شیوه‌ی چیدمان لزوماً تنها‌ترین و بهترین راه نیست.

چیدمان دفتری آزاد این روزها بیشتر توسط استارت آپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی ترویج نوآوری و اندیشه‌های خلاقانه است. از طرفی این نحوه ی طراحی داخلی باعث می‌شود افراد بیش از حد معمول در حال تعامل بصری با یکدیگر باشند و پس از آن عمکرد آن‌ها نیز با توجه به برقراری ارتباط بهتر با یکدیگر رشد خواهد کرد. از این رو می بایست طراحی داخلی به گونه‌ای صورت پذیرد که افراد بالاترین عملکرد خود را نشان دهند.

پیشنهاد ما

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری و طراحی داخلی دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب