نظر: 0 مهر 27, 1400

خرید صندلی اداری طبی چرا مهم است

خرید صندلی اداری طبی در حال حاضر بسیار چالش برانگیز است و می‌توان گفت صندلی اداری اکنون به یکی از مهمترین تجهیزات در هنگام خرید مبلمان اداری تبدیل شده است.

بسیاری از کارفرمایان و صاحبین کسب و کار مایلند هزینه بیشتری برای یک میز اداری داشته باشند تا یک صندلی اداری.

اما اگر در نظر بگیرید که چند ساعت روی صندلی می‌نشینید و چقدر صندلی برای سلامتی و راحتی کلی شما اهمیت دارد، باید این موضوع برعکس باشد.

تمیز کردن صندلی اداری به دوام آن‌ها کمک می‌کند.خرید صندلی اداری طبی

یک صندلی اداری طبی می‌تواند بهره وری را افزایش داده و مسائل و مشکلات مربوط به سلامتی را به شدت کاهش دهد. شما به عنوان کارفرما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که کارمندی که روی صندلی خود ناراحت است هر روز بهترین عملکرد خود را در محل کار ارائه دهد.

در نظر داشته باشید که یک صندلی اداری خوب نیز سال‌ها دوام خواهد آورد، بنابراین یک صندلی خوب سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای سازمان شماست.

هنگام خرید صندلی اداری طبی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

هنگام خرید صندلی اداری طبی عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. فراتر از زیبایی و هزینه‌ای که برای شما دارد، در نظر گرفتن نحوه عملکرد صندلی به صورت روزانه بسیار مهم است.

ارتفاع قابل تنظیم

مهم این است که صندلی انتخابی شما قابل تنظیم باشد. شما باید بتوانید ارتفاع را متناسب با قد خود تنظیم کنید تا پاهای شما بتوانند به راحتی روی زمین قرار بگیرند.

تنظیم پاها بر طبق استاندارد فشار بر پشت شما را کاهش می‌دهد. شما همچنین می‌بایست اطمینان حاصل کنید که بازوهای شما بتوانند به راحتی بر روی میز قرار بگیرند. صد البته می‌بایست در نظر داشته باشید نحوه‌ی نشستن بر روی صندلی اداری در شانه‌های شما هیپ گونه تنشی ایجاد نمی‌کند. تنظیم ارتفاع تقریباً روی هر صندلی اداری طبی به صورت استاندارد طراحی شده است.

تنظیمات جانبی

در حالت ایده آل، یک صندلی اداری طبی همچنین باید دارای پشتی قابل تنظیم باشد. بنابراین به هنگام استفاده از آن می‌توانید پشتی صندلی را به جلو یا عقب حرکت دهید. این تنظیمات باعث می‌شود افراد بیش از حد عقب یا خیلی جلو روی صندلی خود ننشینند و بنابراین فشار بر ران آن‌ها را کاهش می‌دهد.

یک صندلی اداری ایده آل باید به دارای نشیمن گاه به اندازه‌ی کافی بزرگ و جادار باشد تا کاربر بر روی آن بتواند به راحتی بنشیند. از خاطر نبریدکه افراد قد بلند برای نگه داشتن بدن بلندتر به صندلی عمیق‌تری احتیاج دارند.

بازوها

بازوی صندلی برای کاهش فشار بر گردن و شانه‌های شما در میان اجزای صندلی ضرروی و واجب است. هنگامی که آرنج‌های خود را بر روی بازویی قرار می‌دهید، به بازوهای خود، تا شانه‌ها اجازه می‌دهید تا آرام شوند و فشار کمتری بر آن‌ها وارد شود.

در حالت ایده آل، بازوها می‌بایست قابل تنظیم باشند مخصوصا اگر شما تحرک زیادی بر روی صندلی دارید. اما بازوهای ثابت یک نکته‌ی منفی بزرگ دارند که شما را مجبور می‌کند تا برای رسیدن راحت به میز، به بدن خود فشار بی‌آورید.

انتخاب صندلی اداری استانداردپشتیبانی کمر

ارگونومی بدن اشنان به گونه ایست که بخش پایینی کمر شکل مقعر دارد، بنابراین یک صندلی اداری طبی مطابق با این ویژگی بدن طراحی شده و به صورت محدب است تا از بدن پشتیبانی کافی را داشته باشد. البته شکل محدب در صندلی اداری طبی به شما کمک می‌کند که بر روی صندلی اداری تلغزید.

این پشتیبانی و ویژگی در صندلی اداری طبی به محافظت از ستون فقرات شما کمک می‌کند و فشار بر دیسک‌های کمری شما را به حداقل می‌رساند.

تکیه گاه مناسب

صندلی باید از موادی پوشانده شود که به بدن شما اجازه تنفس می‌دهد. بسیاری از افراد صندلی پارچه‌ای را ترجیح می‌دهند، اما مواد جدید مانند مش‌های فلزی بسیار تنفس‌ پذیر هستند و نگهداری آن‌ها آسان است. چوب و پلاستیک مواد ایده آل برای صندلی‌ های اداری نیستند زیرا به سرعت احساس ناراحتی در افراد ایجاد می‌کنند.

چرخ‌ها

اگر بتوانید آزادانه روی صندلی خود حرکت کنید، کارایی خود را به حداکثر می‌رسانید. یک صندلی که می‌تواند به راحتی بچرخد به شما کمک می‌کند تا به قسمت‌های مختلف میز خود برسید. چرخ‌های پایین صندلی به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت حرکت کنید.

زیبایی‌شناسی

پیدا کردن صندلی متناسب با ظاهر دفتر کار بسیار مهم است. ممکن است شما یک صندلی با احساس سنتی‌تر یا یک فضای جوان و شیک بخواهید. انتخاب صندلی مدرن، کلاسیک و… بستگی به فضای کاری شما و ویژگی‌هایی که از صندلی اداری خود انتظار دارید، می‌تواند صورت پذیرد.

گارانتی و ضمانت نامه

هنگام خرید صندلی برای دفتر خود می‌خواهید سیاست‌های شرکتی را که با آن کار می‌کنید در نظر بگیرید. آیا آن‌ها ضمانت محصولات خود را ارائه می‌دهند؟ آیا در صورت بروز مشکل، آن‌ها خدمات پشتیبان ارائه می‌دهند؟ این سوالات و پاسخی مناسب برای آن‌ها می‌تواند به شما در خرید صندلی اداری طبی مورد نظر اطمینان بدهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب