نظر: 0 آبان 16, 1400

راهنمای انتخاب سبک مبلمان اداری

 

انتخاب سبک مبلمان اداری همیشه جزوی از چالش های صاحبین کسب و کار بوده است. اما چرا این انتخاب چالش برانگیز است؟ یکی از اصلی ترین دلائل را می توان تاثیر بسیار زیاد سبک مبلمان اداری بر روی  بازدیدکنندگان و مشتریان دانست. کارفرمایان و صاحبین کسب و کار مختلف در سال های اخیر به خوبی از اهمیت مبلمان اداری و سبک آن آگاه شده اند و از این رو می خواهند در نگاه اول مخاطب را به خود جذب نمایند و تصویر خوبی از برند تجاری خود رد ذهن مخاطبین بگذارند. از این در خرید مبلمان اداری حساسیت بسیاری دارند. اما در بین سبک های مختلف مبلمان اداری کدام را می ابیست انتخاب کرد و آن سبک ها کدام اند؟ با ما تا انتهای این گزارش همراه باشید.

خرید مبلمان اداری و میز اداری برای سازمانسبک های مختلف مبلمان اداری کدام اند؟

همان گونه که می دانیم انتخاب مدل و سبک مبلمان اداری می تواند به نوع تجارت، مخاطبین، معماری داخلی، هدف و چشم انداز و حتی شیوه ی کار کارمندان بستگی داشته باشد.

هر کدام از موارد گفته شده می تواند به صورت کلی سبک مبلمان اداری مورد پسند برای یک کسب و کار تغییر دهد. بنابراین بهتر است پیش از خرید مبلمان اداری اقدام به شناسایی درست سبک های مختلف مبلمان اداری داشته باشیم. قطعاً شناخت درست می تواند انتخاب درستی نیز برای ما به همراه داشته باشد.

مبلمان اداری صنعتی

طراحی اداری صنعتی در فضاهای مسکونی و تجاری نیز رایج است. این سبک طراحی ترکیبی از مواد ارگانیک و فلزی است که ظاهری منحصر به فرد، به اصطلاح مردانه و محکم ایجاد می کند.

از ویژگی های معمول طراحی صنعتی می توان به پایه های فلزی و چارچوب روی میز ، چوب مصنوعی یا ورقه های چوبی مثل MDF و استفاده از  انواع فلزات اشاره کرد. در مورد دکوراسیون مبلمان اداری صنعتی، دست شما برای هر گونه انتخاب باز است و می توانید هرتجهیزی را که عناصر طبیعی مانند چوب یا فضای سبز را با عناصر ساخته شده توسط انسان مانند فلز ترکیب می کند انتخاب کنید.

مبلمان اداری کلاسیک

مبلمان اداری کلاسیک از اواسط قرن گذشته و از حال و هوای فضای اداری در گذشته یک بخشی را جدا می کند و از آن برای ساخت ترکیبی جدید الهام می گیرد. با الهام از مبلمان دهه های 1950 و 60 ، در حال حاضر استفاده از چوب راه راه ، پایه های زاویه دار میز ، دکوراسیون  با چوب های غیر همگن  ساخته می شود.

همچنین مبلمان اداری سنتی دارای جزئیات کلاسیک و رنگ های غنی و جذاب است. روکش هایی از جنس چوب درخت گیلاس و چوب ماهون  دراین سبک مبلمان اداری معمول هستند. همچنین در میزهای اداری کلاسیک نیز کنده کاری ها و جزئیات بسیاری بر روی چوب هایی از جنس کاج و گردو طراحی می شوند.

در مورد مبلمان اداری کلاسیک در نظر داشته باشید که مهمترین عنصر در انتخاب برای شما می بایست فضا باشد. در صورت نداشتن فضای مناسب این مبلمان نمی تواند کارایی خوبی برای شما داشته باشد.

همچنین بخوانید : ۱۰ نکته که پیش از خرید صندلی کامپیوتر باید بدانید

مبلمان اداری مدولار

مبلمان به سبک مدولار دارای ظاهری هنرمندانه است که یادآور مبلمان دست ساز گذشته است. مبلمان مدولاربرای کسانی که می خواهند چیزهای بیشتری در فضای اداری خود داشته باشند اما بدون هیچگونه تجمل گرایی در حالی که نیازهای شان برطرف می شود.

مبلمان اداری مدرن

مبلمان اداری به سبک مدرن، براق، مینیمال و ساده هستند. مبلمان مدرن با رنگ های خنثی ، می توانند به راحتی با هر رنگی ست شوند و به دفتر شما روح ببخشند. به یاد داشته باشید فضای اداری در حال حاضر به سمتی می رود که تجهیزات کمتر می تواند فضای بیشتر  و راحتی بالاتری برای کارمندان داشته باشد.

شما اگر با نسل جدید کار می کنید و یا مخطبین شما این افراد هستند می تواند با  طراحی دفتر  ادرای مدرن از شلوغی بیش از حد فضای اداری جلوگیری کند و در عوض به ظاهری مینیمالیستی و کاربردی را داشته باشید.

مبلمان اداری سنتی

در حالی که طراحی مدرن سرد و براق است ، طراحی سنتی گرم و قدیمی(قدیمی به معنای نوع طراحی است نه جنس و کیفیت مواد) است. این سبک با رنگ های خنثی و ظاهر چوبی بازیابی شده ، برای فضاهایی که کارشان میان رده ایست و به تنوع در فضای اداری اعتقاد دارند، مناسب است.

از همه مهمتر ، مبلمان اداری سنتی می تواند به کارمندان در دفتر اداری حس خوب خانه را منتقل کتد و راحتی را افزایش دهد. جالب این جاست که با تحقیقات علمی ثابت شده است این سبک مبلمان اداری می تواند بهره وری را در محل کار افزایش دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب