نظر: 0 دی 5, 1400

راهنمای خرید میز مناسب و کارآمد

خرید میز اداری و مبلمان اداری مناسب چه برای فضای اداری شخصی شما باشد و چه برای فضای اداری عمومی می‌تواند یک نوع سرمایه‌گذاری برای شما تلقی شود. بدون شک و با استناد به پژوهش‌ها و آمارهای گوناگون که توسط موسسات مختلف کسب شده است، کارمندان به طور متوسط یک سوم از عمر خود را در محل کار هستند. همین موضوع به تنهایی می‌تواند نشان دهد که عملکرد آن‌ها می‌تواند به تجهیزاتی که در اختیار آن هاست مرتبط باشد. در ادامه ما به بررسی بهترین ویژگی‌ها هنگام خرید میز مناسب اداری و کارآمد خواهیم پرداخت:

برای خرید میز مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

عملکرد میز مناسب

قبل از اینکه بتوانید به جزئیات سرگرم کننده مانند طراحی بپردازید، ابتدا باید هدف از جانمایی و خرید میزهای خود را مشخص کنید. هنگام انجام این کار، به رشد شرکت و سازمان و تغییر موقعیت افراد، به صورت بلندمدت فکر کنید. اما برای خرید این گونه میزها چه ویژگی‌هایی مورد نیاز است؟ چیزی که ممکن است در حال حاضر یک ضرورت نباشد، ممکن است در آینده تبدیل به یک ضرورت شود، بنابراین با فهرست کردن جزئیاتی که باید داشته باشید، را تهیه نمایید.

فضای ذخیره‌سازی

آیا ذخیره‌سازی در اکثر فضاهای کاری مانند کشوها ضروری است؟ کشوهای کم عمق، لوازم اداری و اوراق فعلی را در خود جای می‌دهند. کشوهای عمیق‌تر ممکن است فایل‌ها و اشیاء بزرگتر را در خود جای دهند. کیف یا کیف ورزشی یا لپ‌تاپ را کجا می‌توان نگهداری کرد؟ اگر به زیبایی وسایل شخصی که در اطراف شما هستند، اهمیت نمی‌دهید، مکانی برای نگهداری آن‌ها حیاتی است زیرا این یک موضوع زبایی شناسانه و بصری در یک سازمان است. برخی از افراد به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نسبت به یک میز نیاز دارند، بنابراین به یک فضای بزرگتر جهت نگهداری تجهیزات شخصی و مورد نیاز خود فکر کنید و آن را در نظر داشته باشید.

شکل

هر یک از کارمندان به چه مقدار فضا در محل کار خود نیاز دارند؟ یک همکار مرکز تماس ممکن است فقط به یک میز کوچک نیاز داشته باشد. با این حال، شخصی که در چندین پروژه کار می‌کند از طراحی گسترده‌تر برای میز اداری خود مثل میز L یا U شکل برای انجام فعالیت‌های خود می‌بایست استفاده نماید. البته پس از این مرحله می‌بایست به جانمایی درست کارمندان خود فکر کنید.

فعالیت و نحوه‌ی کار

رعایت جزئیات عملکردی در در نظر گرفتن ارگونومی میز برای حمایت از فعالیت‌های کارکنان است. اگر یک کارمند اغلب با مشتریان و افرادی بیرون از سازمان سر و کار داشته باشد، داشتن میزی که می‌تواند در حالت ایستاده استفاده شود ممکن است مفید باشد. برخی از افراد این روزها دوست دارند برای کاهش خستگی و به حداکثر رساندن بهره وری از حالت نشسته به ایستاده تغییر وضعیت دهند. همچنین می‌بایست جابه جایی بین واحد و روزانه‌ی کارمندان به واحدهای مختلف را نیز در نظر بگیرید.

طرح

هنگامی که الزامات سازمانی و طراحی‌های مربوط به عملکردی در سازمان خود را مشخص کردید زمان آن است که به زیبایی‌شناسی که می‌خواهید ایجاد کنید فکر کنید. آیا جانمایی برخی از میزها در ایجاد حس خوب برای مهمانان مهم هستند؟ در خرید میز به این نکات و فاصله‌های بین میزها، نحوه‌ی قرار گیری آن‌ها و نحوه‌ی استفاده بازدیدکنندگان و کارمندان‌تان از آن‌ها به خوبی فکر کنید.

طرحی را در نظر بگیرید که الهام بخش کارمندان شما باشد و بهره وری و خلاقیت را تشویق کند. اگر کسب و کار شما به عملکردهای متفاوتی نیاز دارد، آیا می‌توانید طراحی آن قطعات مختلف را هماهنگ کنید؟ همچنین به نحوه‌ی کار و شغل اداری خود نگاه کنید، زیرا این یک سرمایه‌گذاری قابل توجه است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب