راهنمای خرید صندلی اداری  – صندلی اداری مناسب باید از نظر اقتصادی مناسب باشد. از بدن شما در موقعیت های مختلف پشتیبانی کند. در حالی که همچنان به شما امکان می دهد بدون زحمت کارها را با بازدهی بالاتر انجام دهید. زیبایی شناسی نیز مهم است.

همچنین اطمینان از مطابقت صندلی اداری با طراحی دفتر کار شما یک امر حیاتی است. از همین رو خرید صندیل اداری کاری پیچیده است. در نظر گرفتن تمامی این ویژگی ها به صورت همزان فرآیند خرید صندلی اداری را طولانی و طاقت فرسا می کند.

اگر به دنبال خرید مبلمان اداری هستید با بینو در ارتباط باشید.

در این مقاله به ارائه راهنمای خرید صندلی اداری میپردازیم.

 

نکاتی پیرامون خرید صندلی اداری برای دفاتر

اکثر کارمندان بیشترین زمان کاری را بر روی صندلی اداری نشسته اند و مشغول به کار هستند. بنا براین ویژگی ها ی صندلی اداری می تواند بر نحوه ی کار آن ها تاثیر بسشزایی داشته باشد. اما ویژگی های مهم صندلی اداری کدام‌ند؟

چرا این ویژگی ها مهم هستند؟

بر کدام بخش از عملکرد کارمندان موثر هستند؟

و چرا باید به آن ها در هنگام خرید توجه کرد؟ ما در ادامه ی این متن به بررسی صندلی اداری و ویژگی ها مهم مهم آن خواهیم پرداخت. از این رو از شما دعوت می کنیم تا انتهای ان متن همراه ما باشید.:

 

۱. ارتفاع قابل تنظیم

اولین چیزی که باید  در صندلی اداری بررسی شود ارتفاع قابل تنظیم در صندلی اداری است. خوشبختانه در بیشتر صندلی ها این ویژگی وجود دارد. یک صندلی خود در اولین نگاه قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد.

همان طور که می دانیم و بدیهی است قد کارمندان برابر نیست بنا براین افراد به صندلی اداری با ارتفاع متفاوت نیاز دارند. ارتفاع متفاوت زمانی امکان دارد که صندلی قبلیت تنطیم ارتفاع را داشته باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که از نظر ارگونومی، بهترین حالت و صحیح ترین نوع نشتن بر روی صندلی اداری این است که بتوانید پاها را صاف روی زمین بگذارید (بدون اینکه ران ها را تحت فشار قرار دهید که باعث کاهش جریان خون در پاها می شود).

اگر به دنبال خرید مبلمان اداری هستید با بینو در ارتباط باشید.

 

۲. مفصل گردان

یک امر بدیهی است که گردن شما و عضلات مربوط به آن در هنگام استفاده از صندلی اداری تحت تاثیر و فشار قرار خواهندگرفت. از این رو بسیار واضح به نظر می رسد که صندلی اداری باید مکانی برای استراحت گردن و مفاصل مربوط به آن داشته باشد اما این امکانی نیست که در هر صندلی اداری وجود داشته باشد.

کسانی که صندلی های ساکن دارند نیازی به حرکت در کار خود ندارند بنابراین چنین صندلی هایی مناسب آنها است. اما اگر حتی فقط برای رسیدن به وسایل حرکت داشتن در مکان کار برای شما ضروری است صندلی شما بتواند بچرخد.

در صورت وجود ارگونومی در صندلی شما بابت هر نوع تغییر در حالت کمرتان را نمی چرخانید و به همین دلیل آسیب نمی بینید!

 

۳. پشتی قابل تنظیم

پشتی قابل تنظیم همراه با تکیه گاه کمر ضروری است. این یکی از ویژگی های ابتدایی در صندلی اداری است. تنظیم تکیه گاه به پشت اجازه می دهد تا کاربر با انطباق وضعیت بدن خود ، فشار خود را در قسمت فوقانی کمر از بین ببرد.

این ویژگی ها به نوبه خود باعث کاهش استرس بر روی عضلات و مهره های آنها می شود.

پشتیبانی خوب کمر به حفظ ستون فقرات در شکل خمیده طبیعی ‘S’ کمک می کند. هنگام کار بر روی صندلی اما این وظیفه ی شماست که اطمینان حاصل کنید عضلات اطراف ستون فقرات بیش از حد کار نمی کنند.

 

۴. مواد اولیه در ساخت صندلی اداری

بخش نشیمن گاه صندلی اداری باید به اندازه کافی نرم و در عین حال سفت و محکم باشد باشد تا بتواند از شما پشتیبانی کند ، این مورد در مورد استراحت بازو و پشت صندلی نیز صدق می کند (البته مگر اینکه یک صندلی مش دار باشد) ، بالشتک باید به اندازه کافی محکم باشد تا وزن شما را تحمل کند.

اگر به دنبال خرید مبلمان اداری هستید با بینو در ارتباط باشید.

 

۵. بازو های قابل تنظیم

بازوها را می توان به عنوان یک لوازم اضافی غیر ضروری بر روی صندلی اداری در نظر گرفت ، با این وجود برای جلوگیری از کشیدگی گردن بسیار مهم است. دسته های قابل تنظیم باید در ارتفاع کامل (و در صورت قابل تنظیم بودن از عرض) نیز ثابت شوند ، تا اطمینان حاصل شود که آرنج ها عمود بر پایه ها هستند.

بازوهایی که خیلی بلند و یا کوتاه هستند و ثابت هستند و قابلیت تنظیم ارتفاع ندارند توانند مشکلات جدی در گردن و ستون فقرات شما ایجاد کنند.

شما همچنین باید در نظر بگیرید که چه مدت در صندلی جدید خود سپری خواهید کرد ، هرچه مدت طولانی تری را در آن بنشینید ویژگی های قابل تنظیم تری را نیز نیاز خواهید داشت. اگر قرار است برای مدت طولانی از صندلی خود استفاده کنید ، پشتیبانی کمر یک ضرورت است.

این موارد موارد مورد سوالی بود که در این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید صندلی اداری برای شما ارائه شد.

 

نتیجه‌گیری

خرید صندلی اداری با توجه به موارد که گفته شد از مهم ترین خریدها برای یک سازمان است. صندلی اداری علاوه بر تاثیر مستقیم بر نوع کارآیی و عملکرد افراد بر روی سلامتی آن ها نیز اثرگذار است.

یک صندلی خوب اداری مانع از خستگی مفرط، دردعضلانی گردن و پشت، پاها و دست ها می‌شود. از این روست که خرید صندلی اداری علاوه بر سختی یک امر لذت بخش است. زیرا می تواند رضایت کلی همکاران شما را در پی داشته باشد. اگر به دنبال خرید مبلمان اداری هستید با بینو در ارتباط باشید.

 

به این مطلب امتیاز دهید