فروشگاه اینترنتی مبلمان اداری بینو، خرید اینترنتی مبلمان اداری بینو : برترین ترند طراحی فضای اداری چیست و چه نکاتی دارد؟ برای رعایت ۶ ترند برتر و جذاب دکوراسیون اداری به جه المانهایی باید دقت شود؟ ترند طراحی فضای اداری در سال‌های مختلف تغییر می‌کند. در سال ۲۰۲۲ نیز به مانند سال‌های چیش این تغییرات را شاهد هستیم. در ادامه به بررسی ترندهای طراحی فضای اداری در سال ۲۰۲۲ خواهیم پرداخت. همان طور که می‌دانید در دوران کرونا نحوهی کار و در نتیجه‌ی آن تغییرات گسترده‌ای در مبلمان اداری و تجهیزات اداری و دکوراسیون در محل کار و حتی برای دورکاری به وجود آمد. کع بر خلاف گذشته مورد تایید کارفرمایان در سراسر دنیا نیز قرار گرفت. اما با برگشتن به شرایط عادی اما جدید، تغییرات زیادی در سراسر کشورها در رابطه با طرح‌های اداری پذیرفته شده است که جذابیت‌های زیادی را به فضای اداری می‌بخشد.

۶ ترند برتر و جذاب دکوراسیون اداری

یکی از موضوعاتی که در طراحی نوین و پس از دوران همه گیری بسیار مورد توجه است راحتی و امینت کارمندان است. در عین حال کارمندان نیز ترجیح می‌دهند در محیط‌هایی مشغول شوند که سلامتی و راحتی آن‌ها در اولویت باشد. با در نظر گرفتن این نکته به معرفی ترند طراحی فضای اداری خواهیم پرداخت.

۱. طراحی بازسازی شده؛ ترند طراحی فضای اداری

با توجه به این که کارمندان پس از کرونا محل کاری شبیه به خانه را ترجیح می‌دهند، روند طراحی محبوبی وجود دارد که راحتی را با سبک جدید و مدرن ترکیب می‌کند. بدین گونه که فضای اداری به محلی مسکونی و تجاری تبدیل می‌شود که به خوبی با هم ترکیب شده اند. در عین حال با وجود افرادی که هم چنان دورکاری را ترجیح می‌دهند و گه گاه در محل کار حضور دارند، همچنین بسیار مهم است که محل کار انعطاف‌پذیر باشد و برای افزایش بهره وری و ایجاد یک فضای مثبت المان‌های مختلفی داشته باشد. از این المان‌ها می‌توان به استفاده‌ی درست از گیاهان خانگی و آپارتمانی تا لوازم و تجهیزات رفاهی و جانبی و حتور نور موجود در فضای کار اشاره کرد. دقت در کاربری درست این تجهیزات از صرف خریداری آن‌ها بسیار مهم است. از این رو بهتر است برای دکوراسیون با یک معمار داخلی مشورت کنید.

۲. تهویه در فضای اداری؛ ترند طراحی فضای اداری

گردش هوای مناسب به ویژه زمانی که جهان به زودی از وحشتناک‌ترین بحران بهداشتی خود عبور می‌کند بسیار ضروری است. طرح‌های اداری مدرن و ترند سال ۲۰۲۰ تهیوه مناسب را در اولویت تجهیز فضای اداری خود قرار داده اند. حرکت هوای تازه در اطراف محل کار نه تنها با طراوت خواهد بود، بلکه به شادابی و مثبت نگه داشتن محیط نیز کمک می‌کند.

۳. امکانات ویدئو کنفرانس

ترند طراحی فضای اداری m2

حالا یکی از حقایق دنیا این است که پیشرفت‌های فناوری هرگز و دیگر ما را شگفت زده نمی‌کند. امکانات کنفرانس ویدئویی در این زمان و عصر ضروری است. برای اطمینان از عملکرد مطلوب و کارآیی در همه زمان‌ها، یک اتاق یا بخش کاری با اتصال خوب با امکانات ویدئو کنفرانس مناسب می‌بایست در محل کار تعبیه شود تا کارمندان به راحتی با یکدیگر در ارتباط باشند. ویدئو کنفرانس در حال حاضر شاید مهم‌ترین ترند طراحی فضای اداری در سال ۲۰۲۲ است.

۴. مبلمان اداری و ترند طراحی فضای اداری

مردم در جامعه و بالطبع آن کارمندان بیش از هر زمان دیگری نسبت به سلامت خود آگاه شده اند. مبلمان ارگونومیک به دلیل طراحی آگاهانه و حمایتی، خطر ابتلا به گردن و کمر درد را کاهش می‌دهد. اکثر دفاتر در سال جاری مبلمان اداری ارگونومیک را انتخاب می‌کنند تا به کارکنان کمک کنند حتی در ساعات طولانی کار راحت بمانند. این موضوع در کنار ایجاد یک فضای مناسب می‌تواند منجر به افزایش عملکرد افراد در محل کار شود. البته به صورت غیر مستقیم می‌توان نتیجه گرفت که کارفرمایان با ایجاد فضایی نمونه و رعایت ترند طراحی فضای اداری به دنبال افزایش عملکرد کارکنان و بهبود کیفیت خدمات و در نهایت بازدهی مالی بیشتر برای سازمان خود هستند.

۵. پایداری؛ ترند طراحی فضای اداری

فضاهای اداری به دنبال راه حل‌های طراحی سازگار با محیط زیست هستند که پایدار بوده و از محیط زیست پشتیبانی می‌کنند. موارد مختلفی مانند وسایل کم مصرف، چراغ‌های کم مصرف، دفع زباله‌های سازگار با محیط زیست برخی از ابتکاراتی هستند که برای حفظ محیط زیست پایدار در ادارات انجام می‌شود. این موارد در حال حاضر به عنوان ترند طراحی فضای اداری بیش از پیش مطرح هستند.

۶. فضاهای اجتماعی

روند رو به رشدی در فضاهای ساختمانی وجود دارد که جنبه فاصله‌ گذاری اجتماعی را برای اطمینان از ایمنی و سلامت کارمندان در نظر داشته باشند. دفاتر دارای تیم‌های بزرگ پس از کرونا، برای ایجاد فضاهای امن سرمایه‌گذاری کرده‌اند که فاصله اجتماعی را در دکوراسیون خود تشویق می‌کند.

کلام پایانی

با توجه به آن‌چه در حال حاضر در سازمان‌ها و ادارت در سراسر دنیا اجرا می‌شود امنیت و و سلامت کارکنان از اولویت بالایی برخوردار شده است. از این رو اگر به دنبال خرید تجهیزات اداری و مبلمان اداری و حتی تغییر دکوراسیون اداری منطبق بر ترند طراحی فضای اداری هستید می‌توانید با ما ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)