نظر: 0 آبان 23, 1400

تجهیزات مبلمان اداری برای ایجاد یک فضای کاری انعطاف‌پذیر

تجهیزات مبلمان اداری

در حال حاضر فضای کاری در کسب و کارها به سمتی می‌رود که صاحبین کسب و کار به طور فزاینده‌ای دفاتر خود را به محیط کاری انعطاف پذیرتر تغییر می‌دهند. این می‌تواند از تغییر مبلمان فضای اداری گرفته تا جابجایی کامل به یک ساختمان متفاوت با توجه به فضای ادار نو وساختار و معماری جدید باشد.

بسیاری متوجه می‌شوند که کار در یک فضای کاری سازگار، تعادل کار و زندگی برای رسیدن به بالاترین میزان بازدهی فراهم می‌شود. همچنین تجهیزات اداری مناسب و مختلف به شرکت‌ها کمک می‌کند تا هزینه‌های ساختمان اداری را به طور کلی کاهش دهند.

با این حال، چگونه یک محیط کاری انعطاف‌پذیر برای کارمندان خود ایجاد می‌کنید؟ ما قصد داریم سه قطعه از مهمترین بخش های مبلمان را با شما به اشتراک بگذاریم که می‌توانند کیفیت فضای کاری شما را ارتقا دهند.

مبلمان اداریمهم‌ترین قطعات و تجهیزات مبلمان اداری کدامند؟

همان‌گونه که می‌دانید مبلمان اداری دارای بخش‌های مختلف است و هر کدام از این قطعات خود دارای اهمیت ویژه و جداگانه‌ای برحسب نوع کاربری و جایگاه سازمانی هستند. در ادامه ما سه تجهیز از مهمترین تجهیزات یک مبلمان اداری را به شما معرفی خواهیم کرد و نقش آن‌ها را در بهبود اوضاع کاری به صورت خلاصه خواهیم شناخت.

صندلی اداری راحت و ارگونومیک

ما می‌دانیم که صندلی اداری یکی از مهم‌ترین تجهیزات در مبلمان اداری است و یکی از اولین مواردی که باید در هنگام ایجاد یک فضای کاری انعطاف‌پذیر در نظر بگیرید، تعویض صندلی اداری است.

داشتن صندلی‌های اداری و راحتی به ایجاد محیطی آرام‌تر کمک می‌کند. صندلی اداری ارگونومیک می‌تواند علاوه بر ویژگی‌های محیطی که به فضای اداری القا می‌کند می‌تواند باعث افزایش سطح سلامتی کارمندان شود. صندلی اداری ارگونومیک چرخ دار می‌تواند با توجه به قابلیت ۳۶۰ درجه چرخش و جابه جایی برای کارمندان موقعیت کاری بهتری را ایجاد نماید.
صندلی اداری با توجه به ویژگی‌هایی که به کاربر اعطا می‌کند می‌تواند دارای تنوع در طراحی باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • صندلی اداری کارشناسی
  • صندلی اداری مدیریتی
  • صندلی کارشناسی پذیرش
  • صندلی اداری ارگونومیک

میز اداری

یکی دیگر از وسایل ضروری برای اضافه کردن به فضای کاری که وجود و استفاده از آن را نمی‌توان کتمان کرد میز اداری است. انتخاب یک میز اداری می‌تواند علاوه بر بهبود وضعیت کاری شما، قدرت و توانمندی کارمندان را افزایش دهد و در نتیجه پس از مدت کوتاهی سازمان از افزایش عملکرد کارمندان نفع برده باشد.

از این رو وجود میز اداری را نمی‌توان در تجهیزات مبلمان اداری در یک فضای اداری نادید گرفت.
از مهمترین میز‌های اداری که در دسته‌ی مبلمان اداری می‌توان به آن‌ها اشاره کرد عبارت‌اند از:

  • میز اداری مدیریتی
  • میز کارشناسی
  • میز پذیرش و میز کانتر
  • میز کارگروهی
  • میز کنفرانس

کابینت و فایل

بی‌شک پس از صندلی اداری و میز اداری، وجود کابینت و فایل از مهمترین تجیهزاتی است که می‌توان از آن به عنوان یک نیاز همیشگی و اصلی در فضای اداری نام برد. کابینت و فایل می‌تواند از شلوغی و تراکم اسناد و مدارک بر روی میز اداری کارمندان جلوگیری کند. کابینت و فایل در انواع و اقسام متفاوتی وجود دارند.

جنس مواد اولیه آن‌ها از چوب تا فلز و پلاستیک می‌تواند متغیر باشد. علاوه بر این تعدادی از کابینت و فایل‌ها هستند که به صورت پیوسته با یک کتابخانه ارائه می‌شوند که آن‌ها نیز می‌توانند ویژگی‌های بصری خوبی را به اتاق‌ها و وفضای اداری ببخشند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب
ویژگی‌های میز کنفرانس

ویژگی‌های میز کنفرانس چیست؟ نکاتی برای خرید میز کنفرانس!

اگر در حال دکوراسیون دفتر کار خود باشید یا اینکه قصد شروع آن را داشته باشید، حتما می‌دانید داشتن یک اتاق کنفرانس چقدر مهم و ضروری است. این اتاق نه فقط برای برگزاری جلسات، بلکه برای حرف زدن با همکاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و انجام مصاحبه‌های کاری و غیرکاری استفاده می‌شود. مدیران هوشمند […]

ادامه مطلب