انتخاب میزکار – تصویر یک فضای کاری و اداری بدون میز اداری و صندلی اداری غیر ممکن است. صندلی اداری و میز اداری از اصلی ترین اجزای یک سازمان هستند.

آن ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم می توانند بر کارآیی و بهبود عملکرد افراد موثر باشند.

صندلی اداری بر نحوه ی نشستن و سلامتی افراد در یک سازمان موثر است. میز اداری بستگی به فضایی که در اختیار قرار می دهد افراد را به همکاری دعوت می کند. یک میز کار عالی باید ویزگی های منحصر به فردی داشته باشد.

میز کار عالی باید از ارتفاع خوبی بر خوردار باشد.

فضای خوبی را در اختیار کاربر قرار دهد. فضای ذخیره سازی مناسب داشته باشد. جنس مرغوبی داشته باشد. دوام و استحکام داشته باشد. برای بررسی بیشتر این ویژگی ها تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

راهنمای جامع خرید بهترین میز کار در سازمان

هنگام راه اندازی یک فضای جدید یا نوسازی فضای قدیمی ، میز کار یک عنصر حیاتی است. نحوه خرید و انتخاب آن مهم است.

اما با وجود طرح های مختلف میز تحریر در بازار در حال حاضر دشوار است که متوجه شوید کدام میز بهتر است.

اگاهی داشتن از  گزینه های موجود در بازار اولین قدم برای دانستن آنچه می خواهید است.

به این روش می توانید میز کار مناسب خود را انتخاب کنید.

ما این ویژگی ها را در این مقاله به سه قسمت تقسیم می کنیم.

دانستن این سه ویژگی حتی به صورت کلی به شما کمک می کند. انتخاب را سازنده تر می کند. و راه بهتری را پیش روی شما خواهد گذاشت.

 

شکل و طراحی

بسیار مهم است که میز کار متناسب با فضای کار باشد. چه در حال یافتن یک جایگزین برای میز فعلی خود باشید و چه در حال تدارک تجهیزات برای یک دفتر جدید.

دانستن نیازهای فضا یک الزام است. میز کار یا تحریر بیش از حد بزرگ کارآیی آنچنانی ندارد.  ممکن است  متناسب با فضا نباشد. فضا را نامتوازن کند.

کاربر نتواند از تمامی فضای در اختیار استفاده کند و … .

با انتخاب خوب که متناسب با سبک کار شما باشد ، بهره وری خود را به حداکثر برسانید. این انتخاب می تواند یک میز گوشه ای باشد.

میز گوشه ای فضای زیادی برای کسانی که دوست دارند کار خود را گسترش دهند را فراهم می کند. میزهای گوشه ای ایده آل برای چندین نمایشگر ، می توانند دارای یک گوشه منحنی یا یک زاویه تیز باشند.

این نوع میز کار برای استفاده بیشتر از فضای اداری عالی است.

 

میز کامپیوتر

برای افرادی که استفاده زیادی از سیستم های کامپیوتری دارند میز اختصاصی کامپیوتر می تواند انتخاب مناسبی باشد.

این میزها دارای ارتفاعی مناسب است. دست ها و بازوها را در ارتفاع مناسب قرار می دهد. مانیتور در ان در بمرکز قرار می گیرد.

فضای شخصی مناسبی را برای کابر ایجاد می کند. از دیگر ویژگی های این میز کار می توان به نحوه ی برش آن اشاره کرد.

برش در این میزها می تواند متناسب با چپ دست یا راست دست بودن افراد تنظیم شود.

بسیاری از میزها برای هدفی خاص طراحی شده‌اند. میزهای کارگروهی فضای کار مناسبی را برای چندین کارمند فراهم می کنند. این درحالی است که آن ها در فاصله ی مناسبی از دیگر همگاران خود قرار دارند.

همچنین  را برای چندین کارمند  فضایی مملو از همکاری و مستعد برای گفتو گو حین انجام کار  برای افزایش عملکرد را فراهم می کند. میز گارگروهی برای مراکز تماس، مراکز آموزشی  و … مناسب است. میزهای کارگروهی حتی می توانند به صورت پازلی طراحی شوند.

ذر طراحی پازلی می تواند میزهای را به صورت جداگانه نیز استفاده کرد. در  صورت نیاز می توان میزها را به یکدیگر نزدیک کرد و میز بزرگتری را تشکیل داد.

با این حال ، میز مستطیل سنتی محبوب ترین و بیشترین درخواست کننده را دارد. همه کاره و مستقیم است. به شیوه ی عجیبی می تواند به زیبایی بسیاری از فضاهای اداری ترکیب می شود.

 

پایه های میز اداری

اندازه و سبک پایه های میز می تواند به شدت بر نمای کلی فضای اداری تأثیر بگذارد. طیف وسیعی از طرح ها موجود است که هرکدام مزایای خاص خود را ارائه می دهند.

پاهای کنسولی یک گزینه محکم است که فضای عالی پا و آزادی حرکت را ارائه می دهد. آنها می توانند یک یا دو  بخشی باشند.

یک طراحی ظریف ارائه می دهند و دید کامل را تضمین می کنند. در حالی که می توان از طریق انتخاب پایه های انتهای صفحه ، محرمانه بودن را در اولویت قرار داد.

انتخاب این گزینه حریم خصوصی را تضمین می کند و اجازه می دهد فضای زیر میز به عنوان ذخیره سازی استفاده شود بدون اینکه زیبایی اتاق را تحت تأثیر قرار دهد.

میزهای خاصی مانند میز کار با قابلیت تنظیم ارتفاع ، پایه های تلسکوپی و … وجود دارند.

این ویژگی راهی فوری برای بهینه سازی وضعیت نشستن فراهم می کند. این ویژگی یک سری مزایای سلامتی را به همراه دارد. تغییر وضعیت در حالت نشسته و ایستاده بهترین روش در یک روز کاری برای حفظ سلامتی است.

پایه های پیشرفته میز از ویژگی های پایداری بهتر مانند سطح ضد سنگ و عملکردهای الکترونیکی قفل شده می برند.

اگر به میز کاری نیاز دارید که بتواند متناسب با نیازهای شما شخصی شود یا بتواند پاسخگوی چندین کاربر باشد ، مزایای انواع مختلف پایه میز را در نظر بگیرید.

 

ذخیره سازی

مبلمان اداری در عصر مدرن باید هم جذاب و هم کاربردی باشند. مرتب و بدون سر و صدا بودن فضای کاری در اولویت کارمندان اداری است.

یکی از ویژگی هایی که باید در نظر گرفته شود ، راه حل های ذخیره سازی زیر میز است.

ذخیره سازی زیر میز کار شامل قفسه ها و پایه های متحرک است. راه حل های ذخیره سازی می توانند به عنوان پانل های عادلانه موثر عمل کنند.

یکی از آخرین تحولات در طراحی ذخیره سازی میز مدیریت کابل است. سیم های برق را از بالا به کف از طریق پایه های میز هدایت کنید.

این افزودنی کمک می کند تا سیم کشی ها مرتب و با خیال راحت دور بماند. در نهایت نظافت دفتر به نفع کاربران و بازدید کنندگان است.

با در نظر گرفتن این سه عامل شکل میز ، طراحی پایه و محل نگهداری ، شما می توانید میز مطلوبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

به این مطلب امتیاز دهید