نظر: 0 مرداد 15, 1399

آیا میز MDF گزینه مناسبی برای دفتر کار شماست؟

اگر در گیر و دار خرید میز اداری باشید که قیمت مناسب داشته باشد و ظاهر و دوام آن هم قابل‌قبول باشد، حتما می‌دانید به لحاظ انتخاب متریال دستتان باز نیست و گزینه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید محدود است. فقط اگر یک فروشگاه دست دوم‌فروش یا منصف پیدا کنید، ممکن است بتوانید با بودجه محدود خود به خرید میز با چوب خالص فکر کنید. از طرف دیگر شما در این وضعیت تنها نیستید. در حال حاضر، بیشتر میزهایی که در بازار هستند، از متریال ترکیبی مثل ام دی اف ساخته و تولید شده‌اند. میز MDF یک جایگزین بسیار مناسب برای چوب خالص است و ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارد. در این مقاله به ویژگی‌های میز MDF می‌پردازیم تا شما هم به عنوان یک گزینه برای دفتر کار جدید خود به آن فکر کنید. برای خرید انواع مبلمان اداری نیز می‌توانید سری به فروشگاه ما، مبلمان اداری بینو بزنید.

میز MDF مقرون به صرفه‌تر است

میز MDF مقرون به‌صرفه است

این چون و چرا ندارد. قیمت میز MDF یا حتی آن میزی که در ترکیب آن MDF استفاده شده، به لحاظ قیمت خیلی مقرون به‌صرفه‌تر از انواع میز اداری با چوب خالص است. معمولا چارچوب میزها از چوب خالص است و فقط در ساخت کشوها و پشت آن از MDF استفاده می‌شود. جایگذاری آن در جاهایی از محصول که چندان در دیدرس نیستند، یکی از ترفندهای کاهش قیمت میز اداری است.

با این اوصاف، میز MDF به صورت خالص هم ساخته می‌شود. معمولا روی این میزها لمینت ضدآب می‌خورد که ظاهر آن را روشن و چشمگیر کند. حتی می‌توانید میزی بخرید که در پرداخت نهایی خود ونیر خورده باشند. خلاصه که این گزینه‌های مختلف با قیمت‌های مختلف در اختیار شماست. اینکه کدام یکی مناسب شماست، به بودجه و البته نیازها و فضای موجود شما بستگی دارد. باید چیزی انتخاب کنید که با کل فضای دفتر کار هماهنگ باشد.

میز MDF صیقلی و صاف است

حتی یک تکه ام دی اف هم که لمینت دکوراتیو نخورده است ظاهر صیقلی و صافی دارد. برای ساخت آن، فیبرهای چوب با استفاده از گرما، چسب و اتصال‌دهنده‌های دیگر به هم فشرده می‌شوند. نتیجه کار، محصولی است عاری از هرگونه نقص و مشکل مثل تراشه داشتن. این ظاهر صاف و صیقلی، باعث می‌شود ونیر راحت به گوشه‌ها و درزهای آن بچسبد و در نهایت یک میز شیک بسازد. می‌خواهیم بگوییم MDF یکی از معدود متریال موجود در بازار است که پرداخت و صیقل آن تقریبا با هر متریال دیگری ترکیبی فوق‌العاده می‌سازد. اما انتخاب آن نوع پرداخت و صیقل به خود شما برمی‌گردد و سلیقه‌تان.

در نهایت از میز پلی‌وود یا نئوپان قوی‌تر است

اگر بخواهیم میز MDF را با انواع دیگر میزها مثلا میز اداری پلی‌وود یا نئوپانی مقایسه کنیم، در وهله اول باید بگوییم چگالی و فشردگی این میز و در نتیجه دوام و قدرت آن، از دیگر انواعی که گفتیم خیلی بالاتر است. فرایند تولید آن طوری است که در سرسخت‌ترین محیط‌های کاری هم می‌تواند دوام داشته باشد و سطحی صاف و صیقلی چه برای میز و چه سایر محصولات اعم از قفسه‌ها فراهم کند.

دستتان برای انتخاب مدل میز باز است

میز MDF متنوع‌تر است

همانطور که پیش‌تر گفتیم، میز MDF می‌تواند بنا به سلیقه و انتخاب شما پرداخت‌های مختلف از جمله ونیر یا لمینت داشته باشد. بعضی تولیدکنندگان مبلمان اداری، ونیر را جایگزینی نه چندان مرغوب به جای چوب خالص می‌دانند. اما بعضی دیگر نه تنها به این مسئله باور ندارند، که خیلی جدی و باکیفیت هم آن را تولید می‌کنند. با پرداخت ونیر، نوع مبلمان اداری که می‌توانید بسازید یا انتخاب کنید هنری‌تر و زیباتر است. راستش را بخواهید در واقع بعضی از گران‌ترین و شیک‌ترین مبلمان اداری، پرداخت ونیر دارند.

اگر بخواهید مدل میز MDF خود را هم عوض کنید، می‌توانید آن را به هر رنگی که دوست دارید رنگ کنید. این انعطافی است که فقط با انتخاب میز MDF نصیبتان می‌شود. سایر متریال ساخت میز یا سایر اجزای مبلمان اداری اصلا چنین انعطافی ندارند. برای همین به اعتقاد ما برای کسب و کارهای جدید و متغیر گزینه بسیار خوبی است.

سر هم کردن میز ام دی اف راحت است

کار کردن و سرهم کردن میز MDF خیلی راحت‌تر از انواع دیگر میز اداری است. اگر قرار باشد خودتان میز MDF را با دست خودتان بسازید یا حتی چند تخته چوب را به هم متصل کنید تا آن را بسازید، کارتان خیلی سخت نیست. برش دادن به MDF و جایگذاری آن خیلی کار راحتی است. اما اگر خودتان دارید میزتان را سرهم می‌کنید، این را در ذهن خود داشته باشید که میخ در این نوع میز خیلی دوام ندارد. دلیل آن هم صاف و صیقلی بودن آن است. باید از ابزارهای دیگری که بتوانند داخل آن نفوذ کنند و آن را حفظ کنند استفاده کنید.

کار کردن با میز MDF سختی خاصی ندارد

اگر درباره ام دی اف خوانده باشید، حتما متوجه شده‌اید که یکی از معایب میز MDF که بسیاری از آن شکایت دارند، آسیب‌پذیری آن در برابر آب است. تا حدی هم این مسئله درست است. ام دی اف اگر پرداخت نخورده باشد، حتی در برابر قطره آب هم آسیب‌پذیر است، چه برسد به میزان زیادی آب که ممکن است روی آن پاشیده شود. البته میز MDF بیشتر در صورتی که ماده شیمیایی مناسب ضدآب کننده به آن خورده باشد، به فروش می‌رود یا در غیر این صورت، مشتریان آن را با پوشش لمینت یا ونیر می‌خرند که به این شکل در برابر آب مقاوم بماند. هر کدام از این دو راه را که انتخاب کنید فرقی ندارد؛ هر دو در نهایت میزی تحویل شما خواهند داد که در برابر آب، آسیب‌ناپذیر است. با خرید از تولیدکننده معتبر به جنس خود مطمئن باشید و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

در ساخت میز MDF از فراورده‌های بازیافتی استفاده می‌شود

در ساخت MDF از ضایعات چوبی استفاده می‌شود. در واقع طی یک فرایند این پس‌ماندهای چوبی به محصولی جدید که همان ام دی اف باشد، تبدیل می‌شوند. هر چند خود این فرایند همچنان بر استفاده از چوب استوار است، اما در نهایت در مصرف مواد اولیه آن صرفه‌جویی می‌شود. اگر کمی وسیع‌تر نگاه کنیم، فواید محیط‌زیستی استفاده از میز MDF را نیز درخواهیم یافت: برای ساخت میز MDF هیچ درخت جدیدی قطع نمی‌شود و این یعنی قدمی بزرگ برای حفظ محیط‌زیستی که این روزها هم اهمیت و وضعیت بحرانی آن بر هیچکس پوشیده نیست. بنابراین خرید میز MDF یک گزینه بسیار مناسب برای طرفداران محیط‌زیست و به طور کل کسانی است که اقتصادی هستند و مصرف‌گرا نیستند.

میز ام دی اف آفات را دفع می‌کند

در طی فرایند ساخت، میز MDF شما می‌تواند مواد شیمیایی بخورد که باعث دفع آفات شود. این ویژگی به طور خاص در محیط‌های مرطوب که پر از خزنده‌ها و جانوران موذی است، بسیار مناسب است. مثلا اگر محیط اداری شما در جایی قرار گرفته که می‌ترسید موریانه به میز یا مبلمان اداری شما بزند، در خرید میز MDF اصلا شک نکنید. این میز حتما با این شرایط کنار می‌آید.

جمع‌بندی نهایی

بعضی فکر می‌کنند استفاده از متریال نسبتا ارزانی مثل ام دی اف به معنای دوام و قدرت کمتر محصول است. در حالی که واقعا همیشه اینطور نیست. قطع به یقین شرکت‌های نامعتبری هم هستند که میز MDF نامناسب تحویل شما می‌دهند و کلی هم پول اضافه دریافت می‌کنند. اما خود ام دی اف، یک گزینه محکم، قوی، مناسب و با کارایی کافی در تقریبا تمام محیط‌هاست. در واقع ام دی اف ترکیب یگانه‌ای است از عملکرد و ارزش که بدون شک می‌تواند گزینه بعدی شما در خرید میز اداری باشد.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

آیا میز MDF گزینه مناسبی برای دفتر کار شماست؟

اگر در گیر و دار خرید میز اداری باشید که قیمت مناسب داشته باشد و ظاهر و دوام آن هم قابل‌قبول باشد، حتما می‌دانید به لحاظ انتخاب متریال دستتان باز نیست و گزینه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید محدود است. فقط اگر یک فروشگاه دست دوم‌فروش یا منصف پیدا کنید، ممکن است بتوانید با بودجه محدود […]

ادامه مطلب
اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب