نظر: 0 فروردین 7, 1400

در صندلی اداری به دنبال چه چیزی باشید

صندلی اداری مناسب شما – تهیه بهترین صندلی اداری را برای خود در نظر بگیرید، خصوصاً اگر وقت زیادی را در آن می‌گذرانید. یک صندلی اداری خوب باید کار شما را آسان‌تر کند. در حالی که راحت به پشت هستید و بر سلامتی شما تأثیر منفی نمی‌گذارد. در اینجا برخی از ویژگی‌هایی وجود دارد که باید هنگام خرید صندلی اداری به دنبال آن‌ها باشید.

هنگام خرید صندلی اداری باید چه مواردی را بررسی کنیم

 

قابل تنظیم بودن قد

شما باید بتوانید ارتفاع صندلی اداری خود را با قد خود تنظیم کنید. برای راحتی مطلوب، باید طوری نشسته باشید که ران‌ها به سمت زمین افقی باشند.

به دنبال اهرم تنظیم پنوماتیک باشید تا بتواند صندلی را بالاتر یا پایین بیاورید.

 

به دنبال تکیه گاه‌های قابل تنظیم باشید

باید بتوانید پشتی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که متناسب با وظیفه شما باشد. اگر تکیه گاه به صندلی متصل باشد باید بتوانید آن را به جلو یا عقب حرکت دهید. مکانیسم قفل که آن را در جای خود نگه دارد خوب است تا پشت به طور ناگهانی به عقب متمایل نشود.

تکیه گاه جدا از صندلی باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد. همچنین باید بتوانید آن را برای رضایت خود زاویه‌بندی کنید.

 

پشتیبانی کمر را بررسی کنید

تکیه گاه منحنی شکل روی صندلی اداری شما به پشت شما راحتی و پشتیبانی مورد نیاز را می‌دهد.

صندلی اداری را انتخاب کنید که متناسب با خط طبیعی ستون فقرات شما باشد. هر صندلی اداری که ارزش خرید داشته باشد، پشتیبانی کمری خوبی را ارائه می‌دهد. قسمت پشت کمر شما باید به گونه‌ای پشتیبانی شود که تمام مدت کمی قوس داشته باشد تا با گذر ساعات اداری در روز دچار افت حالت طبیعی بدن نشوید.

پشتیبانی مناسب از کمر برای به حداقل رساندن فشار یا فشرده شدن دیسک‌های کمر در ستون فقرات ضروری است.

 

عمق و عرض صندلی را بررسی کنید

صندلی اداری باید به اندازه کافی گسترده و عمیق باشد تا بتواند راحت بنشینید.

اگر قد بلندی دارید به دنبال یک صندلی عمیق‌تر و اگر نه خیلی بلندتر به دنبال یک صندلی عمیق‌تر باشید.

در حالت ایده آل، باید بتوانید پشت به پشتی بنشینید و تقریباً ۲-۴ اینچ بین پشت زانوها و صندلی اداری قرار داشته باشید.

همچنین باید بسته به نحوه نشستن خود بتوانید شیب صندلی را به جلو یا عقب تنظیم کنید.

 

مواد قابل تنفس و بالشتک درست را انتخاب کنید

موادی که به شما اجازه می‌دهد بدن شما نفس بکشد هنگام نشستن به مدت طولانی روی صندلی اداری حالت راحت‌تری را برای شما ایجاد می‌کند. پارچه گزینه خوبی است، اما بسیاری از مواد جدید این ویژگی را نیز ارائه می‌دهند.

روی بالشتک باید راحت بنشینید و بهتر است از نشستن خیلی نرم یا خیلی سفت خودداری کنید. یک سطح سخت پس از چند ساعت دردناک خواهد بود و یک سطح نرم پشتیبانی کافی را ارائه نمی‌دهد.

 

یک صندلی با دستگیره بگیرید

یک صندلی اداری را با بازو بگیرید تا مقداری از فشار گردن و شانه‌های شما خارج شود. بازوها نیز باید قابل تنظیم باشند، تا بتوانید آن‌ها را به گونه‌ای قرار دهید که به شما اجازه دهد بازوهایتان راحت استراحت کنند.

 

کنترل‌های تنظیم آسان برای کار را پیدا کنید

اطمینان حاصل کنید که از حالت نشسته می‌توان به تمام تنظیمات صندلی خود دسترسی داشته باشید. و برای رسیدن به آن‌ها مجبور نیستید به خود فشار بیاورید.

باید بتوانید از حالت نشسته کج شوید، بالا یا پایین بروید، یا چرخش کنید.

اگر از قبل نشسته‌اید، درست رسیدن به قد و شیب راحت‌تر است. آنقدر به تنظیم صندلی عادت خواهید کرد که مجبور نیستید برای انجام آن تلاش آگاهانه‌ای انجام دهید.

 

با چرخان و کاستورها حرکت را راحت‌تر کنید

توانایی حرکت در صندلی به مفید بودن آن می‌افزاید. شما باید بتوانید به راحتی صندلی خود را بچرخانید تا بتوانید برای حداکثر کارایی به نقاط مختلف منطقه کار خود برسید.

کاستورها تحرک شما را آسان می‌کنند.

مطمئن شوید که انواع را تهیه می‌کنید. یک صندلی با کاستورهایی که برای شما طراحی شده‌اند انتخاب کنید، چه فرش باشد، چه سطح سخت یا ترکیبی.

 

سخن پایانی

در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد.

این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر مبلمان اداری و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید مبلمان اداری و ورود به فروشگاه وجود دارد.

تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

آیا میز MDF گزینه مناسبی برای دفتر کار شماست؟

اگر در گیر و دار خرید میز اداری باشید که قیمت مناسب داشته باشد و ظاهر و دوام آن هم قابل‌قبول باشد، حتما می‌دانید به لحاظ انتخاب متریال دستتان باز نیست و گزینه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید محدود است. فقط اگر یک فروشگاه دست دوم‌فروش یا منصف پیدا کنید، ممکن است بتوانید با بودجه محدود […]

ادامه مطلب
اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب