نظر: 0 مهر 6, 1399

صندلی اداری خوب می‌بایست چه ویژگی‌هایی داشته باشد

یک جمله‌ی قدیمی وجود دارد که می‌گوید: آن چه نمی‌دانیم نمی‌تواند به ما آسیب بزند. اما وقتی صحبت از نشستن طولانی مدت و یکجا نشینی در یک حالت خاص می‌شود ممکن است این موضوع بسیار تغییر کند. صندلی اداری که ما به روی آن می‌نشینیم ممکن است بعد از مدت زمان طولانی تاثیرات مخربی بر روی بدن ما بگذارد. بحث تاثیر طولانی مدت مبلمان اداری، صندلی اداری بر بدن ما به علت فرسایشی بودن نمی‌تواند خود را در مدت کوتاهی نشان دهد. اگر بخواهیم وارد حزئیات این موضوع شویم می‌بایست بگویم که صندلی اداری، میز مدیریت، میز کارشناسی و… که به صورت روزمره جزو ابزار‌های کاربردی ما در سازمان، اداره و شرکت‌ها برای ما هستند.

صندلی اداری

صندلی اداری

ویژگی صندلی اداری خوب

بنابراین شما از ثاتیرات لحظه‌‌ای آن‌ها بر بدن خود غافل می‌شویم و تنها بعد از گذشت سال‌ها به یک باره با آثار مخرب آن رو برو می‌شویم. به صورت کلی استفاده از صندلی با طراحی ضعیف می‌تواند در طولانی مدت علاوه بر آسیب جسمی، موجب خستگی زودرس و کاهش بازدهی گردد.
مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بدن انسان بعد از گذشت هزاران سال هنوز آن چنان تکامل پیدا نکرده است که بتواند بیشتر از ۸ ساعت نشستن را در روز تجربه کند. بررسی‌های دانشمندان علاوه بر این که دلائل آسیب‌ها را مشخص می‌کند، می‌تواند نحوهی استفادهی درست از بدن را نیز به ما آموزش دهد. حقیقت این است که زندگی و کار در هر دو صورت خود می‌توانند آثار مخربی بر بدن ما داشته باشند اما این ما هستیم که با تصمیم گیری درست میتوانیم از آسیب به خود جلوگیری نماییم.

طراحان صندلی‌ کارشناسی و صندلی‌ مدیریتی در این سال‌ها تلاش کرده‌‌اند با استفاده از داده‌هایی که پزشکان در اختیار آن‌ها می‌گذارند در طراحی‌های خود تمامی موارد مربوط به ارکونومی انسان را رعایت کنند. با این همه صندلی اداری هم می‌تواند به ما آسیب بزند و هم از آسیب جلوگیری کند، بنابراین انتخاب مناسب آن می‌تواند به ما کمک می کند.
ما در این گزارش تلاش کرده‌‌ایم که ویژگی‌های صندلی‌های اداری مناسب را برای شما شرح دهیم تا به شما در انتخاب مناسب کمک کنیم:

صندلی اداری ارگونومیک

ساپورتر کمر یا پشتیبان کمر به ویژگی در صندلی اداری کارشناسی و صندلی مدیریتی گفته می‌شود که به موقعیت کمرتان در جایی که دیسک‌ها قرار دارند کمک می‌کند. مطالعات علمی نشان می‌دهد که زمان نشستن بر روی صندلی، بار و وزن ورودی به دیسک‌های شما سه برابر بیشتر از حالت ایستاده استو این نیرو می‌تواند در طولانی مدت باعث ایاد آسیب در کانال‌های نخاعی گردد. براساس آخرین مقالاتی که موسسه‌ی ملی بهداشت امریکا منتشر کرده است، ۸۰ درصد بزرگسالانی که از درد کمر رنج می‌برند و یا در دورهی آن را تجربه کرده‌‌اند، در زمان کار از صندلی کارشناسی و یا صندلی مدیریتی غیر استاندارد استفاده نموده اند.
صندلی اداری و یا صندلی کارشناسی دارای تکیه گاه کمر است. در صندلی اداری، صندلی کارشناسی، صندلی کنفرانس انواع مختلف آن هستند که در اکثر نمونه های آن یک قوس در قسمت پشتی صندلی تعبیه شده است که همسو با منحنی ستون فقرات است. همچنین با فشار آوردن به ستون فقرات در زمان نشستن مسبب می‌شود که آن‌ها وضعیت اصلی خود را حفظ نمایند. در نتیجهی این اتفاق، ماهیچه‌ها خسته نمی‌شوند و کارمند وسوسه نمی‌شود که عضلات خود را خشک نماید.

صندلی اداری

صندلی اداری

بازوهای کمکی صندلی اداری

این که شما بتوانید در محل کار خود افرادی را پیدا کنید که دارای طول بازوی یکسان باشند تقریبا غیر ممکن است. حال این سوال پیش می‌آید چرا صندلی‌های کارشناسی و صندلی‌های مدیریتی نباید تکیه گاه بازوی مناسب و قابل تنظیم داشته باشند؟ طراحان مبلمان اداری در حال حاضر به سبکی جدید از طراحی رسیده‌‌اند که این مورد را در ان لحاظ کرده اند. آخرین مطالعات دانشگاه نیوهمپشایر، نشان می‌دهد که بازوها می‌بایست با زاویه‌ی ۹۰ درصد به راحتی بر روی دسته‌ها قرار بگیرند.

برای اطمینان از این امر حفظ وضعیت کلی مناسب بدن هم ضروری است. همان طور که می‌دانید تمامی کارمندان یک شرکت پشت سیستم‌های رایانه‌‌ای مشغول به کار نیستند و تعدادی از آن‌ها می‌بایست در طول مدت روز پاسخ گوی تلفن‌های پیاپی باشند و یا به برقراری ارتباط به وسیلهی تلفن‌های رو میزی اقدام نمایند و این موضوع به سادگی بیان می‌کندکه تمامی کارمندان دارای وضعیت بدنی یکسان و مشابه‌‌ای در طول مدت کار خود نیستند. از این رو وجود تنظیمات در صندلی می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای ادارات و سازمان‌ها جهت انتخاب برای نوسازی مبلمان اداری خود باشد.

وجود استراحت گاه سر در صندلی اداری

هر قسمت از بدن ما می‌تواند با توجه به نحوه‌ی قرارگیری بدن ما بیشتر مورد فشار قرار بگیرد. از پاها تا پشت سر. وجود پشتی‌های سر در صندلی می‌تواند به شل شدن شانه‌ها کمک کند. فضای استراحت کافی را برای بدن ایجاد می‌کند. از فشار زیاد بر شانه ها جلوگیری می کند. دست‌ها و بازوها را از تحت فشار بودن خارج می‌کند. همچنین استراحتگاه‌های سر در صندلی اداری ارگونومیک به گونه‌ای طراحی شده است که کارمند احساس بهتری داشته باشد. بازوها در صندلی اداری می‌تواند از فشار کاری بیش از حد جلوگیری کند.

راحتی در صندلی اداری می‌تواند باعث افزایش بهره وری در کارمندان شود. علاوه بر این می تواند سلامتی کارمندان را ارتقا دهد. سلامتی کارمندان برابر با حضور بیشتر آن‌ها در فضای اداری است.

صندلی کارشناسی

صندلی کارشناسی

کدام صندلی اداری مناسب است؟

همان طور که در این گزارش برای شما نوشتیم، صندلی‌های تک کاره برای همهی افراد و کامندان شما مناسب نیستند. از این رو شما در انتخاب خود می‌بایست ویژگی‌هایی مانند: قابلیت تنظیم مناسب با انحنای بدن، تناسب با قد، وجود استراحتگاه سر، بازوهای قابل تنظیم، پشتیبان کمر را لحاظ نمایید. این مهم نه تنها به این دلیل که همه افراد دارای فرم بدنی منحصر به فردی هستند بلکه به دلیل تغییر وضعیت کارمندان در طول روز نیز مهم است. چه با تلفن صحبت می‌کنید، چه با رایانه تایپ می‌کنید یا از طریق تلفن هوشمند پیام کوتاه می‌فرستید، صندلی باید بدن شما را پشتیبانی کند تا از ناراحتی و آسیب طولانی مدت جلوگیری کند.

پیشنهاد

در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و میز اداری در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای افزودن مبلمان اداری و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر میز اداری دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود ندارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

آیا میز MDF گزینه مناسبی برای دفتر کار شماست؟

اگر در گیر و دار خرید میز اداری باشید که قیمت مناسب داشته باشد و ظاهر و دوام آن هم قابل‌قبول باشد، حتما می‌دانید به لحاظ انتخاب متریال دستتان باز نیست و گزینه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید محدود است. فقط اگر یک فروشگاه دست دوم‌فروش یا منصف پیدا کنید، ممکن است بتوانید با بودجه محدود […]

ادامه مطلب
اتاق کنفرانس خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی اتاق کنفرانس خلاقانه- ساده اما کاربردی

اتاق کنفرانس یکی از مهمترین فضاهای شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک است. تقریبا همه اتفاقات مهم یک دفتر کار، در این اتاق می‌افتد. از جلسات کاری با مشتریان احتمالی، تا جلسات سریع با کارکنان برای هماهنگی یا انجام مصاحبه‌های کاری برای گرفتن نیروی جدید. تحقیقات نشان داده‌اند مدیران میانی حدود 35% از زمان […]

ادامه مطلب
مبلمان اداری دفتر کار باز

مبلمان اداری دفتر کار باز چه ویژگی‌هایی دارد؟ تفاوت آن با نوع سنتی چیست؟

یک تصویر کلیشه‌ای از دفتر کار سنتی در ذهن بسیاری از ما وجود دارد: دفتر کاری تیره وخفه که اتاق اتاق است و خلاقیت و همکاری را در نطفه خفه می‌کند. معمولا هم خیلی نور ندارد و برای همین هم هست که در آن احساس خفگی داریم. خوشبختانه دوره این دفتر کارها با آن دکوراسیون […]

ادامه مطلب